Blog

blog | izmir | yenidoğan sünneti ve yenidoğan cerrahisi uzmanı | Çocuk hastalıkları hakkında bilgi edinebileceğiniz bloguma hoş geldiniz.

Özofagus Atrezisi ve Trakeoözofagial Fistül

14 – Özofagus Atrezisi ve Trakeoözofagial Fistül

Özofagus Atrezisi ve Trakeoözofagial Fistül

Özofagus Atrezisi ve Trakeoözofagial Fistül | Embriyoloji, İnsidans Ve Etiyoloji, Sınıflandırma, ÖA ve distal TÖF, İzole ÖA, İzole TÖF, ÖA ve Proksimal TÖF, ÖA-Proksimal+Distal TÖF. Eşlik Eden Anomaliler, ÖA-TÖF ile birlikte görülen anomaliler, Patofizyoloji, Trakeomalazi ve ÖA+TÖF. Özofagus motilite bozukluğu, Anormal motilite nedenleri, Semptomlar Ve Tanı, Semptomlar, Orogastrik tüp, Duodenal atrezi, Prenatal USG. H tipi fistüllü hastalar, H tipi fistül, Preop Tedavi ve Yaklaşım, Waterston ve ark Risk Klasifikasyon Sınıflaması (1962). Sağ kalım oranları, Bronkoskopi, ÖA+TÖF’TE Endoskopi Endikasyonları, Cerrahi Onarım. Proksimal poşta yeterli uzama sağlanamazsa operasyon sırasında uygulanabilecek yöntemler. Enterik İnterpozisyon, Operatif Yaklaşım, Bronkoskopi, İzole ÖA Onarımı, İzole TÖF Onarımı. Postoperatif Bakım, Komplikasyonlar, Gastoözofagial Reflu, Anastomoz Striktürü. Major Anastomoz Kaçağı Veya Ayrılması, Rekurrent TÖF, Trakeomalazi, Havayolu Obstrüksiyonu, Vaskuler Kompresyon ve Refleks Apne. Diğer Komplikasyonlar, Sonuçlar.

Özofagus Atrezisi ve Trakeoözofagial Fistül

izmir, çocuk cerrahisi uzmanı, en iyi cerrah.

Yenidoğan sünneti, çocuk cerrahisi, yenidoğan cerrahisi, yenidoğan cerrahı, en iyi hekim.

Çocuk cerrahı, yenidoğan cerrahı, izmir, sünnet, yenidoğan sünneti, çocuk cerrahisi, çocuk cerrahisi uzmanı, hipospadias.

Çocuklarda Boyun Kist Kitle ve Fistüller, pilonidal sinüs, kıl dönmesi, yenidoğan cerrahisi.

The following two tabs change content below.
1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren Doç. Dr. Erdal Türk, 1997-1998 yılları arasında Almanya’nın Bonn-Köln kentlerinde bir yıl dil eğitimi gördü. devamı
Bu yazı yorumlara kapalıdır.
Çocuklarda Over Yumurtalık Tümörleri ve Kistleri Onam Formu

45 – Çocuklarda Over Yumurtalık Tümörleri ve Kistleri Onam Formu

Çocuklarda Over Yumurtalık Tümörleri ve Kistleri Onam Formu. Hastalığın muhtemel sebepleri ve nasıl seyredeceği, …

Rektoskopi ve Rektal Polip Eksizyonu Onam Formu

44 – Rektoskopi ve Rektal Polip Eksizyonu Onam Formu

Rektoskopi ve Rektal Polip Eksizyonu Onam Formu. Hastalığın muhtemel sebepleri ve nasıl seyredeceği, hastalık hakkında …

invaginasyon Onam Formu

43 – invaginasyon Onam Formu

invaginasyon Onam Formu. Hastalığın muhtemel sebepleri ve nasıl seyredeceği, hastalık hakkında genel bilgiler. Tıbbi …