Blog

blog | izmir | yenidoğan sünneti ve yenidoğan cerrahisi uzmanı | Çocuk hastalıkları hakkında bilgi edinebileceğiniz bloguma hoş geldiniz.

Sünnet için genel anestezi uygulanması gerekli midir?

İşlemin kesin ve mutlak şekilde ağrısız yapılması gereklidir. İşlem sonrasi ağrı kontrolüne de destek sağlayacak uzun etkili bir lokal anestezik madde ile penis bölgesine enjeksiyon yapılmalıdır. Bu amaçla sünnette başlıca iki tip anestezi uygulanabilir:

  1. Lokal anestezi (Bölgesel, sadece penis ve çevresi uyuşturulur): Bebek dogduktan sonra 2 aylık olana kadar lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. Daha büyük cocuklarda lokal anestezi tercih edilmemelidir. Çocukta ciddi travmaya yol açabillir.
  2. Genel anestezi: Çocuk için en güvenilir yöntemdir. Ayrıca hem çocuk hem de cerrah açısından en konforlu yöntemdir. Sünnet, çocukların genellikle yaşamlarında ilk karşılaştıkları cerrahi işlemdir. Bu nedenle, çocuk üzerinde hem fiziksel hem de psikolojik açıdan en az etkiyi bırakacak yöntemlerin uygulanması gerekir ki bu da genel anestezi ile sağlanabilir. Hastalar genel anestezi altında sünnet olurken penis çevresi uyuşturulmakta ve hastalar operasyon sonrasınıda konforlu bir şekilde yaşamaktadırlar.
The following two tabs change content below.
1999 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren Doç. Dr. Erdal Türk, 1997-1998 yılları arasında Almanya’nın Bonn-Köln kentlerinde bir yıl dil eğitimi gördü. devamı
Bu yazı yorumlara kapalıdır.
Çocuklarda Over Yumurtalık Tümörleri ve Kistleri Onam Formu

45 – Çocuklarda Over Yumurtalık Tümörleri ve Kistleri Onam Formu

Çocuklarda Over Yumurtalık Tümörleri ve Kistleri Onam Formu. Hastalığın muhtemel sebepleri ve nasıl seyredeceği, …

Rektoskopi ve Rektal Polip Eksizyonu Onam Formu

44 – Rektoskopi ve Rektal Polip Eksizyonu Onam Formu

Rektoskopi ve Rektal Polip Eksizyonu Onam Formu. Hastalığın muhtemel sebepleri ve nasıl seyredeceği, hastalık hakkında …

invaginasyon Onam Formu

43 – invaginasyon Onam Formu

invaginasyon Onam Formu. Hastalığın muhtemel sebepleri ve nasıl seyredeceği, hastalık hakkında genel bilgiler. Tıbbi …